product image
product image

TYT Paragraf Soru Kütüphanesi

TYT
 9786057806741

Üniversite sınavlarında, kimi derslerdeki soru sayısından daha fazlasıyla karşılaşacağınız paragraf soruları; kimilerince zaman alıcı, uğraştırıcı, cevapları çelişkili, birden çok cevaplı gibi değerlendirmelere konu edilir. Okuma yazmayı öğrendiğinizden beri yazıların birer parçası olarak muhatabı olduğunuz paragraflar üzerine hazırlanan sorular aslında düşünüldüğü kadar zor ve uğraştırıcı değildir. Sadece pek çok şeyde olduğu gibi bu konu üzerine eğilip zaman ayırmanız ve nitelikli dokümanlarla çalışmanız gerekmektedir. İşte, elinizdeki bu kitap, size paragraf sorularına ayırdığınız zamanı verimli geçirmenizi sağlamak adına yeniden düzenlendi.

·       Zaten severek çözdüğünüz bu kitap güncellenmiş olarak sizlere yeniden sunuluyor.

·       ÖSYM’nin kullandığı dil ve soru modelleri örnek alındı ve belli soru modelleri bir araya getirilerek o soru tiplerini daha iyi kavramanız amaçlandı.

·       Son yıllarda paragraf sorularında görülen içerik çeşitliliğine (bilimsel, tarihî, felsefi, güncel… metinler) dikkat edildi.

·       Soru tiplerinin sınavdaki dağılımı göz önünde bulunduruldu.

·       Sınavın ciddiyetini ve zorluk derecesini yansıtacak metinler kullanıldı.

·       Kitabın sonuna kendinizi deneyeceğiniz iki deneme kondu.

Bütün bunlar sizi sınava en iyi biçimde hazırlamak için önemli bir kaynak olan bu kitabı benzerlerinden ayıracak niteliklerdir. Bu kitapla çalışmalarınıza hız kazandırarak paragraf sorularını daha çabuk ve daha doğru çözeceğinizi umuyoruz.

Aşağıda kitapta bulunan sorularla ilgili detaylı analiz sunulmuştur.