product image
product image

AYT İşlemsiz Fizik Soru Kütüphanesi

AYT
 9786256573093

Paraf Yayınlarının özel konsept kitaplar serisi yani “A serisi” de yer alan yeni bir eser ile karşınızdayız. Özel konsept kitaplar serisinin bir eseri bu “İşlemsiz Fizik Soru Kütüphanesi” kitabıdır. Bu eserimiz fizik sorularının güncel özelliklerine göre ve sadece fiziğe özel olarak hazırlandı.

Fizik biliminde yapılan çalışmalarda, kullanılan teori ve yasaların ifade edilmesinde, fiziksel ilkelerin ispatlanmasında matematik kullanılır. Ancak öncelikle olayların Fizik bilimine göre ortaya konulması, yorumlanması ve analiz edilmesi, daha sonra matematiksel olarak ifade edilmesi gerekir. Bu nedenle öğrencilerde öncelikle yorum ve muhakeme yeteneği daha sonra matematik yeteneği aranmaktadır.

Son yıllarda üniversiteye giriş sınavlarında matematiksel yetenek gerektiren sorular yerine yorum ve bilgi gerektiren sorular daha çok yer almaktadır. Bazı öğrenciler matematiksel işlemlerde başarılıyken yorum ve muhakeme gerektiren sorularda zorlanmaktadır. Biz de öğrencilerin yorum yeteneklerini artırmak amacıyla tamamı yorum ve temel bilgilerden oluşan bu “İşlemsiz Fizik Soru Kütüphanesi” kitabını hazırladık.

Bu kitap Fizik sorularını sevdirerek yorum yeteneklerini artırıyor. Bu eserimizde, Fizik konularını alt başlıklara yani hücrelere ayırdık. En temel bilgilerden ve soru tiplerinden başlayarak adım adım hedefe ulaştık.

ÇEKİRDEK TESTLERDE; konuları alt başlıklara bölüp, testleri temel bilgi ve yorum soruları ile hazırladık.

ATOM TESTLERDE; çekirdek testlerinde öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesini karma yorum ve bilgi sorularıyla sağladık.

MODERN TESTLERDE; Üniversiteye giriş sınavları standartlarında yorum ve bilgi içeren karma testler hazırladık.

Paraf Yayınları olarak “İşlemsiz Fizik Soru Kütüphanesi” kitabını hazırlarken üniversiteye giriş sınavlarda çıkmış tüm soruları, MEB müfredatını ve kazanımları ayrıntılı biçimde inceledik. Soruların form ve içeriklerinin bu sınavlara yakın ya da benzer olmasına özen gösterdik.

Hazırladığımız “İşlemsiz Fizik Soru Kütüphanesi” kitabının fiziği sevdireceğini ve başarınızı artıracağını umuyoruz. Eserimizin hazırlanmasında fikirleriyle bize yol gösteren öğretmenlerimize ve emek harcayan herkese çok teşekkür ederiz.

 

Akıllı tahta kullanımına uygun Soru Kütüphanelerimizin akıllı tahta uygulamalarını indirebilmek için prfkutuphane.prfyayinlari.com portalımıza ücretsiz üye olabilirsiniz. Akıllı tahta uygulamalarımızı mobil cihazlarda PRF Mobil Kütüphane uygulamasını indirerek kullanabilirsiniz. Mobil Kütüphane uygulamasını PARDUS ve MAC bilgisayarlarda da kullanabilirsiniz.

 

Video çözümlü Soru Kütüphanelerimizin çözüm videolarını izlemek için mobil cihazlarınıza Paraf Video Çözüm uygulamasını indirebilirsiniz. Çözüm videolarını bilgisayardan izlemek için Eğitim Teknolojileri sekmesinde Video çözümler bölümüne bakabilirsiniz.

 

Tüm öğretmen ve öğrencilerimize faydalı olması dileğiyle…

 

Paraf Yayınları