product image
product image

TYT MATEMATİK YENİ NESİL SORU KÜTÜPHANESİ (VİDEO ÇÖZÜMLÜ)

TYT
 9786057806130

PRF TYT Matematik Soru Kütüphanemizde TYT konularını kolaydan zora doğru özgün sorularla taramıştık. Elinizdeki tamamı video çözümlü ve yeni nesil sorulardan oluşan bu kitabı ise matematik seviyesini daha ileriye götürmek isteyen öğrencilerimizi hedefleyerek hazırladık.

Konu eksiği olmamakla birlikte soru çözmede yeterince başarılı olamıyorsanız öncelikle PRF TYT Matematik Soru Kütüphanesini çözmelisiniz. Daha sonra elinizdeki bu kitabı bitirmelisiniz. Böylece matematikle ilgili bütün eksiklerinizi giderecek, sınava hazır hâle geleceksiniz.

Bu kitaptaki soruları, müfredat dışına çıkmadan, MEB kazanımları, ÖSYM standartları doğrultusunda, sizi gereksiz ve lüzumsuz bilgilerle meşgul etmeyecek şekilde hazırladık. Hatta her testi, orta ve zor seviyede soru olacak şekilde düzenledik.

Bazı insanlarda zorluklardan kaçma eğilimi vardır. Hâlbuki başarının en büyük dostu, zorluklardır. Çünkü bizler karşılaştığımız bu zorluklarla kuvvetlenir ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanırız. Başarılı insanların hayatını incelediğimizde onların zorluklar karşısında yılmadığını, mücadele ederek zafere ulaştığını görürüz. Sizler de başarıyı yakalamak için aynı yollardan geçmek durumundasınız.

Matematik, genelde öğrenciler açısından en zor ders olarak görülmektedir. Sınavlarda gelen yeni nesil sorular bu algıyı daha da kuvvetlendirmektedir. Bizler, elinizdeki kitapla bu algıyı kırmayı amaçladık. Soruların tamamının video çözümlü olmasının, işinizi kolaylaştıracağını düşünüyoruz.

Aslında kitabı anlatmak için çok söze gerek yok. Şu anekdot yeterli olacaktır: Kitabı hazırladıktan sonra, yayın danışmanımız Cihat B. Balı Bey'e sunmuştuk. O da birkaç öğretmen ve başarılı öğrenciye çözmeleri için ricada bulunmuş. Bu öğrencilerden biri kitabın tamamını bitirdikten sonra Cihat Bey'e "Bu kitaptan önce uzun sorular beni korkutuyordu, bu tür sorulara endişeyle yaklaşıyordum.

Ama bu kitabı bitirdikten sonra girdiğim sınavlarda uzun sorular benim için "sorun" olmaktan çıktı." demiş. Başka söze gerek var mı?

Kitabımızın birikiminizi artıracağına, yeni nesil sorulara karşı ön yargılarınızı yıkacağına olan inancımız tamdır. Emeklerinizin karşılığını bulması ise en büyük dileğimizdir.

Tüm öğretmen ve öğrencilerimize faydalı olması dileğiyle…

Paraf Yayınları